АктуелноОхрид

Пронајдена и одземена марихуана кај охриѓанец и стружанец

На 15.11.2023 во 22.35 часот на улица „Партизанска“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид ги приведоа лице на (59)  години од Охрид и  лице на (28)  години од Струга затоа што кај нив е пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.