АктуелноОхрид

Во охридски угостителски клуб кај 25-годишно лице од Дебар полицијата пронашла бела прашкаста материја

Во угостителски објект во Охрид, ноќеска околу 03:10 часот, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 25-годишно лице од Дебар, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

– По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР.

извор:МВР