Охриѓанка пријавила дека нејзината 36-годишна сестра со здравствени проблеми од Велгошти се оддалечила од домот – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Охриѓанка пријавила дека нејзината 36-годишна сестра со здравствени проблеми од Велгошти се оддалечила од домот

На 30-ти септември 2023 година, во 09:15 часот во СВР Охрид, 34-годишна жена од Охрид пријавила дека се оддалечила нејзината 36-годишна сестра од селото Велгошти, која имала здравствени проблеми.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Извор: МВР