АктуелноОхрид

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа кај Издеглавје, едно лице загина, две се повредени

Тешка сообраќајна несреќа попладнево околу 17:30 часот се случи во Општина Дебрца, кај селото Издеглавје.  Во несреќата едно лице го загиби животот, а две се повредени.  Во еден од автомобилите имало и дете кое не е повредено.

извор: Охрид 1