АктуелноОхрид

Пожар во куќа во Лескоец – нема повредени лица

На 01.02.2023 во 02.15 часот во СВР Охрид пријавено е дека настанал пожар во куќа сопственост на Т.Д.(67) од охридското село Лескоец, во кој нема повредени лица. Интервенирала територијалната противпожарна единица Охрид.

Извор: СВР Охрид