АктуелноОхрид

(ФОТО) Одличен пријателски натпревар во спортската сала Бањица, Белград!

РК Партизан – ГРК Охрид (15:17) 26:28
🔵⚪Најдобри поединци за гладијаторите беа Гал Цирар со 7 погодоци, како и Шешиќ и Дрогришки со по 5 погодоци. Феноменална игра и во одбраната за сино белите!
📢Му се заблагодаруваме на домаќинот RK Partizan Beograd и нашата добра соработка ќе ја продолжиме и понатака!
📢Следен пријателски натпревар на сино-белите е во спортската сала Билјанини Извори во Охрид со екипата на Куманово на 28.01.2023 (сабота) во 15:00 часот!