АктуелноОхрид

Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид – Струга кај бензиската „Бесјани“

Доцна вечерва се случила тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Струга во непосредна близина н бензиската станица „Бесјани“. Според информации на очевидци станува збор на судар помеѓу шлепер и патничко моторно возило.

Сообраќајот е затворен во двете насоки а возилата се пренасочуваат по стариот пат Охрид -Струга.

Полицијата врши увид на местото на незгодата. Засега нема информации за жртви.