СВР Охрид: Во Охридското Езеро пронајдено тело на починато женско лице – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

СВР Охрид: Во Охридското Езеро пронајдено тело на починато женско лице

На 23.08.2022 во 15.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека во водите на Охридското езеро, помеѓу карпите кај црквата „Канео“, било пронајдено тело на починато женско лице. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатото лице било дадено на обдукција. Увид бил извршен.

извор: СВР Охрид