АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Поплавени куќи на улица Галичица

Од силниот пороен дожд и грмотевици што попладнево го зафатија Охрид, поплавени се куќи на улицата Галичица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

Инаку времето до четврток ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места во попладневните и вечерните часови со пороен дожд и грмежи. Како што соопшти УХМР, локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.
Во петок и за време на викендот ќе преовладува сончево време со пораст на дневната температура, а попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

видео: Охрид 1