АктуелноОхрид

Директор на банка и гастарбајтер се тепале за паркинг

На паркинг од зграда вчера дошло до физичка пресметка помеѓу две лица. Истите се тепале за паркинг место. Полициски извори за Охрид 1 брифираат дека едно лице е со постојано место на живеење во Охрид  и е директор на банка, а другиот е гастарбајтер од земја од ЕУ.

Интервенирала полицијата.

 

извор: Охрид 1

фото: Архива