АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Несовесни туристи ги капат кучињата со шампон во Езерото

До редакцијата на Охрид 1 читатели испратија видео во кое се гледа како несовесни сопственици на миленици ги капат кучињата во Езерото со шампон. Читателите тврдат дека станува збор туристи. Додаваат дека веднаш ги предупредиле да не го парават затоа што Езерото е заштитено од Унеско и дека станува збор за најпрозрачно Езеро, но како што пренесуваат тие им одговориле дека шампионите не биле отровни.

Револтираните читатели уште додаваат дека кучињата се капеле во момент кога на плажата имало многу деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

видео: Охрид 1