АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Од Езерото кај Лагадин, изваден превртениот глисер

Со координирана акција на нуркачи од Нуркачкиот центар „Акватек“ и соодветна механизација, успешно е изваден од езерото превртениот глисер кај Лагадин.

Веста за превртениот глисер беше објавена неодамна, по што беше спроведена акција за негово вадење.

Погледнете како изгледаше акцијата.

видео: Нуркачкиот центар  „Акватек“