АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Дел од Туристичка во мрак – екипи на ИЦС Стеми работат, но станува збор за поголем дефект

Дел од осветлувањето на Туристичка не работи. Кружниот тек кај Гимназијата во мрак. Директорот на ИЦС Стеми за Охрид 1 вели дека станува збор за поголем дефект.

„Екипите веќе неколку часа се на терен и работат. Во моментов се прават напори да се обезбеди осветлување барем на една линија, затоа што станува збор за скинат кабел под земја. Доколку не се успее ќе мора да се копа. Остануваме на терен се додека не се реши проблемот“, вели Директорот на ИЦС Стеми Гоце Митрески за Охрид 1.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ohrid.1

извор: Охрид 1
видео: Охрид 1