Актуелноглавни-вестиИздвојувамеОхрид

Ветрот урна дрво во дворот на Кардиолошки, оштетен автомобил, блокиран главниот влез

Силниот ветар кој попладнево го зафати Охрид предизвика и штети, а урна и дрво во дворот на реномираната болница Кардиолошки завод Свети Стефан во Охрид.

Дрвото паднало врз паркиран автомобил и го блокирало влезот во болницата.

ФОТО

Ohrid1.com