АктуелноОхрид

(ФОТО) ЕВН ископа па остави – На најфрекфентната патека до Канео туристите се сопнуваат

Најфреквентната туристичка улица што оди накај Канео,се раскопа од ЕВН пред 3 дена,си завршија работа,затрупаа со земја,ги оставија деловите од калдрмата на страна и заминаа.Со денови туристите се сопнуваат ,колите се упропастуваат,ама не е битно нели??!

 

извор: Twitter профил Плавуша со црн корен

фото: Twitter профил Плавуша со црн корен