АктуелноОхрид

Никола Грубиќ е нов ракометар на ГРК Охрид

Српскиот интернационалец игра на позицијата десен бек и потпиша 2 (две) годишен договор со нашиот клуб. Доаѓа по одличните игри во Дубочица и Партизан (Србија) и е одлично засилување за сино-белиот тим.
📢“Среќен сум што ќе бидам дек од клуб каков што е Охрид. Благодарам на управата на укажаната доверба, се радувам на новите предизвици. Нека ни е со среќа и да оствариме што подобар пласман и влез во Европа, – изјави Грубиќ.