АктуелноОхрид

Тепачка пред продавницата во Куратица

На 29.05.2022 година во 23.50 часот во СВР Охрид приведен е 38 Годишен жител од охридското село Куратица. Тој, претходно, пред продажен објект во селото физички нападнал 35 годишен маж.  Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид

фото: СВР Охрид