АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Како изгледаше возење автомобил во силното невреме што го погоди Охрид

Силни врнежи од дожд, грмежи и град предмалку го зафатија Охрид.

Инаку најавата на  метеоролозите за викендов е променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер со брзина над 70 километри на час и појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Под влијание на влажна и нестабилна маса и утре времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер над 70 километри на час и појава на град. Дневната температура ќе се намали за неколку степени.

И во Скопската Котлина ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, повремено и во форма на краткотрајно невреме.

видео: Охрид 1