АктуелноОхрид

29 годишна жена паднала од зграда во Охрид

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид, пријавено дека, на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала  29 годишна жена. Taa била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на настанот.

фото: Архива