АктуелноОхрид

Пригодна свеченост по повод Денот на Словенските просветители Кирил и Методиј

Општина Охрид со богата програма достојно ќе го  го одбележи 24 Мај – Денот на македонските и сесловенски просветители, нашите духовни татковци, светите браќа Кирил и Методиј!
May be an image of text