АктуелноОхрид

Две лица под закана одзеле пари од вработена во обложувалница во Охрид

На 01.05.2022 во 17.25 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во спортска обложувалница на улицата .„Никола Карев“ во Охрид, две лица со закана кон вработената, одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.