АктуелноОхрид

(ФОТО) Охриѓани ја продолжија традицијата – одиграа фудбалски натпревар стари против млади повод Велигден!

Фудбалски натпревар кој 62-ра година по ред се игра по повод Велигден! Традиција која ја започнале жителите на Месокастро, а низ годините им се приклучувале жители од разни локации на градот. Играат старите против младите!


На нивна покана денес со особено задоволство им се придружив! Традиција достојна за почит, Напиша на својот ФБ профил градоначалникот Кирил Пецаков.