АктуелноОхрид

СВР Охрид алкотестирале 48 возачи на моторни возила, казниле двајца кои возеле под дејство на алкохол

На 23/24.04.2022 година од 22 до 04 часот, при спроведени сообраќајни контроли, полициските службеници во Охрид, алкотестирале 48 возачи на моторни возила при што, санкционирале 02 возачи кои, управувале моторно возило под дејство на алкохол.