АктуелноМагазин

Се сеќавате ли на Охриѓанката Маја Јанеска, девојката кој ги освојуваше сите избори за убавина во Македонија, еве каде сега живее и што работи

Се сеќавате ли на Охриѓанката Маја Јанеска, девојката која од свои 15 години учествуваше на извори на Мис и ги освојуваше смпатиите на сите. Години Маја не живее во Охрид, туку во Јужноафриканска Република и постојано патува.

На Инстаграм 38 годишната Маја е позната како Маја Миа и има 1.2 милиони следбеници.

Маја Јанеска е позната  светски славна јутјуберка со повеќе од милион следбеници и на Јутјуб и на Инстаграм.

Таа е позната по мејкап туторијалите и заработува вртоглави суми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)