АктуелноОхрид

(ФОТО) Пецаков: Започна големата акција за чистење на диви депонии на територија на Општина Охрид

Започна големата акција за чистење на диви депонии на територија на Општина Охрид
👉 Се чистат диви депонии на девет локации, кои беа мапирани од страна на ЈП „Охридски комуналец“
👉 Во акцијата учествуваат сите општински јавни претпријатија, со луѓе и механизација, а дополнително е ангажирана и механизација од страна на економските оператори со кои имаме соработка, напиша на својот ФБ профил градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков.