АктуелноОхрид

Британски државјанин исчезна од охридски хостел-сопственичка пријавила во полиција

На 01.04.2022 во 13.30 часот во СВР Охрид, сопственичка на хостел во Охрид пријавила дека од хостелот се оддалечил B.B.M.(39) од Велика Британија.

Тој бил пријавен во хостелот, а личните работи му останале во собата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.