АктуелноОхрид

Пожар на старата трибина од фудбалското игралиште на СЦ „Билјанини извори“

На 26,02,2022 година во 20.45 часот, во СВР Охрид пријавен е пожар на старата трибина од фудбалското игралиште на спортскиот центар „Билјанини извори“ во Охрид. Повредени лица нема а предизвикана е мала материјална штета. Интервенирала Територијалната противпожарна единица Охрид.