News1.mkАктуелно

Пукање во Струга на улицата “Партизанска” , СВР Охрид преземаат мерки за расчистување на случајот

На 28.01.2022 во ОВР Струга пријавено е пукање од огнено оружје на улицата “Партизанска” во Струга. Не е пријавено повредено лице, а по наредба на Јавен обвинител извршен е увид при што, пронајдени се чаури и  пиштол. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.