АктуелноОхрид

Инцидент во Охрид, малолетно лице го прободило родителот со остар предмет

Доцна вечерва инцидент во Охрид на улицата Крали Марко. Во семејна расправија малолетно лице го прободило родителот со остар предмет , по што итно е пренесен во болница.

СВР врши увид, а напаѓачот е приведен.