АктуелноОхрид

Охриѓанец тешко повреден, удрил со кола во заштитна ограда

Тешко повреден е 44-годишен охриѓанец откако вчера попладне на регионалниот пат Охрид- Св.Наум со автомобил „рено“ со охридски регистарски ознаки удрил во метална заштитна ограда.
Повредите му биле констатирани во Општата болница во Охрид.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.