АктуелноОхрид

Сообраќајна несреќа кај Горенци, причинета материјална штета

Предмалку кај селото Горенци се случи сообраќајна несреќа во која учествуваа камион и автомобил. За среќа нема повредени лица, прилинета е само материјална штета.

Увид изврши СВР Охрид.