Пронајдено лице од кичевско кое било барано со потерница – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Пронајдено лице од кичевско кое било барано со потерница

На 13.11.2023 во 19.30 часот во кичевското село Горно Строгомиште, полициски службеници од полициската станица Кичево го приведоа (44) годишно лице  од истото село.
Тој беше баран со потерница врз основа на наредба од Основниот суд во Кичево за издржување затворска казна од една година и шест месеци за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психитропни супстанци прекурсори“ по член 215 од Кривичниот законик.
Лицето е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната