Битолчанец уапсен со кокаин во Охрид – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Битолчанец уапсен со кокаин во Охрид

На 12.11.2023 во 02.30 часот, во ноќен клуб во Охрид, приведен е 34 од Битола кај кого, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога, пронајдоа и одзедоа кокаин. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид