АктуелноОхрид

Приведен 34 годишен Охриѓанец – полицијата кај него пронашла марихуана

На 26.03.2023 година во 00.40 часот,во СВР Охрид приведен е 34 годишен жител од Охрид. При преглед извршен на булеварот „Туристичка„ во Охрид, полициските службеници, кај него пронајдоа и одзедоа опојна дрога марихуана. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид