АктуелноМакедонија

Од утре ќе има леб по цена од 33 денари

Пекарите попуштија – по неколкудневен молк денеска соопштија дека од утре ќе започнат да испорачуваат бел и полубел леб по цена од 33 денари, а правдата ќе си ја бараат на суд.

Ваквиот исход следува откако Владата синоќа донесе нова одлука со која ги обврза да произведуваат најмалку 80 проценти во споредба со декември лани.

 

kanal5.mk