АктуелноОхрид

Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведен 41 годишен дилер

На 29.09.2022 во Охрид, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид  лишиле од слобода 41 годишен жител од Охрид.
При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени две ќеси со марихуана, ќеса со кафеава грутчеста материја и повеќе таблетки.
Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: МВР