АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Гужви на патот кој води до плажите – сообраќајот се одвива отежнато

Охрид полн со туристи. Гости има насекаде, низ Чаршијата, на Кејот на езерото,  полни се и терасите на кафулињата и рестораните, а најмногу плажите. И денеска објактивот на ONE MEDIA регистрираше гужви на патот кој води до плажите. Сообраќајот се одвива отежнато.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ohrid.1

Видео: Охрид 1