АктуелноОхрид

Скопјанки викале и се карале синоќа на „Абас Емин“, заработија пријави

На 02.05.2022 околу 22 часот на улицата „Абас Емин“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање и непристојно однесување на М.Х.(30) и С.Д.(24), двете од Скопје. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.