(ВИДЕО) Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

„Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се изгласа за. Во Србија да се одржеше референдум и да изгубевме ќе си дадев оставка и ќе речев граѓаните се против и не можам да одам против тоа, потенцираше српскиот претседател во своето интервју“, истакна српскиот претседател Александар Вучиќ во своето […]

The post (ВИДЕО) Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка appeared first on Скопје1.мк.

„Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се изгласа за. Во Србија да се одржеше референдум и да изгубевме ќе си дадев оставка и ќе речев граѓаните се против и не можам да одам против тоа, потенцираше српскиот претседател во своето интервју“, истакна српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ .

Тој во гостувањето даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија.

The post (ВИДЕО) Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка appeared first on Скопје1.мк.

Close