Македонија и Косово ќе потпишат меморандум за соработка во енергетиката

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе  прими делегација од Република Косово предводена од министерот за економски развој Валдрин Лука.

Бектеши и Лука ќе одржат работен состанок и ќе потпишат Меморандум за разбирање во енергетскиот сектор меѓу двете министерства.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close