admin

admin
33 posts
Top NewsМакедонијаПоследни Вести

Османи: Предлозите на МНР за амбасадори – Агнеса Руси Поповска во Бугарија, Фрчкоски во ОН, Агрон Буџаку во Канада

По добиените агремани и потпишаниот указ од страна на претседателот Пендаровски, Министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот ФБ...

МакедонијаПоследни Вести

ТАВ аеродроми ја потпиша “Декларацијата од Тулуз”: Европските аеродроми и нивните клучни чинители на пат кон декарбонизација на воздухопловната индустрија

ТАВ Аеродроми, денес, на 4-ти февруари 2022 година, ја потпиша Декларацијата од Тулуз, приклучувајќи се на глобалната воздухопловна иницијатива кон...

МакедонијаПоследни Вести

Со културната манифестација „Прличеви беседи“ во Охрид почнуваат свеченостите за одбележување на 129-годишнината од смртта на Григор Прличев

Со културната манифестација „Прличеви беседи“ од денеска во Охрид почнуваат свеченостите и збиднувањата за одбележување на 129-годишнината од смртта на...

Последни ВестиСвет

Урагански ветришта беснеат во северна Европа: Смртно настрадаа повеќе лица, меѓу кои и деветгодишно момче

Урагански ветришта беснеат во северна Европа, а деветгодишно момче го загуби животот во Англија. Силниот ветер што го донесе бурата...

Top NewsПоследни ВестиРегион

Eксплозив пред куќата на претседателот на Фудбалскиот сојуз на Албанија, во потрага по маскираниот маж блокирани делови од Драч

Маскирано лице поставило експлозив пред куќата на претседателот на Фудбалскиот сојуз на Албанија, Арманд Дуке, но во експлозијата нема повредени,...

1 2 3 4
Page 2 of 4