Градоначалникот на Дебрца, Ногачески ги носи земјоделците на земјоделски саем во Србија

Градоначалникот на Дебрца, Зоран Ногачески и дваесетина земјоделци заминаа на земјоделски саем во Србија. Ногачески на социјалната мрежа фејсбук напиша:

„Заедно со дваесетина земјоделски производители од Дебрца сме во дводневна посета на 86 Меѓународен земјоделски саем во Нови Сад, Србија“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close