Ова се новите цени на бензинот и дизелот од денеска

Од ноќеска на полноќ поскапеа цените на нафтените деривати.

Тоа значи дека возачите согласно понеделничката одлука на регулаторната комисија бензинот „Супер-95“ ќе се точи по цена повисока за еден денар односно  ќе се продава по цена од 62 денари за литар. .

ИЗа половина денар поскапува и Супер – 98 со кој возачите ќе полнат резервоари по цена од 62 денари за литар.

Од друга страна пак цената на дизелот поскапува за 1,5 денари и ќе чини 60 денари за литар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close