Снегот се враќа во Македонија: УХМР со нови прогнози

Утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Поради спуштање на постуден воздух, попладне и во вечерните часови врнежите ќе преминат во снег и на некои повисоки места.

Потоа во наредните денови ќе преовладува стабилно време со пониски утрински температури.

Прогноза за 06.02.2019
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 4°C до 10°C
Облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на постуден воздух, попладне и во вечерните часови врнежите ќе преминат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close