Диркеторката Поповиќ на церемониите со Папата во Спомен куќата на Мајка Тереза

Директорката на најпрестижниот фестивал од Македонија Наташа Поповиќ денес присуствуваше на церемониите во рамки на посетата на Папата Францик кои се одржаа во и пред Спомен куќата на Мајка Тереза.

Поповиќ која во приватниот живот е сопруга на италијански дипломат со семејството присуствуваше на настаните кај оваа спомен куќа каде пред објектот беа присутни поканети гости од страна на Католичката црква.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close