(ВИДЕО) Иљче Џепароски: На Охрид му треба хемиско чистење, мала е метлата

Активистот и член на СДСМ Иљче Џепароски синоќа на трибината во Охрид постави прашање до премиерот Зоран Заев околу најавената метла и изгубените илјадници гласови во Охрид.

Тој кажа дека СДСМ изгубил над 5000 гласа заради „уфилмани фаци“ и дека на партијата во Охрид и треба хемиско чистење, бидејќи мала била метлата.

Заев на ова одговори со комплименти дека Џепароски од секогаш бил критичкната мисла на Охрид и образложи дека ќе има промени во градот.

ВИДЕО:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close