Охриѓанец влегол во аптека и со закана со пиштол одзел лекови

На 02.02.2019 година околу 12.30 часот во аптека на улица „Македонски просветители“ во Охрид Р.Ч.(27) од Охрид извршил разбојништво и со закана со пиштол од вработената одзел лекови.

Р.Ч. е лишен од слобода и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close