Напиток кој ја лекува настинката и ја враќа енергијата

Овој период од годината често носи настинки и омалаксаност, односно намалена енергија, но овој напиток ќе ви ја врати силата.

Составот на напитокот е богат, а подготовката е лесна. Неговата можеби најголема тајна е ѓумбирот кој го забрзува закрепнувањето од настинки и грип, ја отстранува болката во мускулите предизвикана од вежбање, односно ја подобрува општата состојба на телото.

Потребно ви е: 200 мл бадемово млеко, 1/2 банана, 1/2 крушка, 200 мл јогурт, 1 лажица рендан свеж ѓумбир, 1 лажица екстракт од ванила.

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте една минута.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close