Градоначалникот Ногачески доби подарок од најмладите

Во пресрет на најголемиот Христијански празник Велигден, градоначалникот на општина Дебарца денеска доби подарок од најмладите. Притоа тој на својот фејсбук статус објави фотографија и напиша:

-Денес го добив најубавиот велигденски подарок.
Изработен од вредните рачиња на учениците од нашето основно училиште на нивните велигденски работилници.
Благодарам и длабок поклон дечиња. И за многу години !

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close