Албански државјанин физички нападнал жител на Радолишта на магистралниот пат Струга-Ќафасан

На 23-ти ноември 2021 година, околу 16:30 часот, на магистралниот пат Струга-Ќафасан, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на лицето Л.З. од Република Албанија врз 39-годишниот Годишен жител на струшкото село Радолишта.

– ОВР Струга работи на расветлување на настанот по што, ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Close